Pink Lady (Cripps Pink)

Pinklady

Jedna ze světově nejznámějších moderních odrůd.

Pink Lady ® byla jedním z prvních jablek, které pronikly na trh pod svým marketingovým označením, spíše než jako název odrůdy. Odrůda je pěstována na základě licence, na trh se dostává prostřednictvím licencovaných prodejců. Skutečný název odrůdy je Cripps Pink. Produkce, která nesplňuje standardy požadované pro Pink Lady ® je prodávána jako Cripps Pink. Rozdíl je v první řadě v barevné intenzitě a rovnováze cukru / kyselin. Jablka jsou k dispozici téměř po celý rok (jsou pěstovány na severní i jižní polokouli). Vyznačují se dlouhou skladovatelností.

Původ: Cripps Pink byl vyvinut v roce 1970 John Cripps v západní Austrálii, a jedná se o křížence mezi odrůdami Golden Delicious a Lady Williams. Stejný původ má také odrůda Cripps Red, která je prodávána pod značkou Sundowner ®. Říká se, že Pink Lady ® a Sundowner ® jsou velmi podobné, ale Pink Lady ® je chuťově o něco blíže k Golden Delicious a má jemnější chuť.

Pěstování: Pink Lady ® vyžaduje velmi dlouhou vegetační dobu a horké podnebí, a proto je pěstována pouze v teplejších lokalitách (např. Jižní Africe, USA, jižní Evropě, v Austrálii a Novém Zélandu. Silný sluneční svit na podzim je nutný pro růžové zbarvení.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *