Autoři

Autorský kolektiv

 1. Ing. et Ing. Jiří Vysloužil
 2. Ing. Tomáš Nečas, Ph.D.
 3. MUDr. Miloš Vysloužil

Fotografie

 1. Ing. et Ing. Jiří Vysloužil
 2. Ing. Tomáš Nečas, Ph.D. (ZF LEDNICE)
 3. Bc. Tomáš Jan (ÚKZÚZ ŽELEŠICE)
 4. Ing. Dušan Nesrsta (ÚKZÚZ ŽELEŠICE)
 5. Ing. Libor Dokoupil, Ph.D.(MENDELU)
 6. MUDr. Miloš Vysloužil
 7. Karel Braun
 8. Jan Dovrtěl
 9. Vít Michálek
 10. Milan Fiala
 11. Jiří Zajíček
 12. Ing. Ivan Dvořák

Chcete se také stát autorem databáze? Požádejte o členství.

4 thoughts on “Autoři

 1. Jen malá připomínka: Jabloň Delor má rozpor v popisu odolnosti – odolnost proti strupovitosti a padlí – značně odolná, v celkovém hodnocení je pak odolnost vůči houbovým odrůdám nízká. Pokud se nemýlím, je tento rozpor již v textu od pana Nesrsty.

  1. Děkuji za připomínku, jen by bylo asi vhodnější přidat Váš komentář přímo k odrůdě Delor a ne na stránku autorů. Chybu jsem opravil.

 2. Dobrý den,
  na zahradu jsem si přerouboval na semenáč – velmi starou odrůdu třešně (je mi 67 let a již v době mého dětství byly některé stromy této třešně vzrostlé a některé v pozdní fázi vývoje, v současné době již zřejmě vymizely). Strom bohatě kvete, avšak plodí velmi slabě, zřejmě již v okolí uhynuli jeho opylovači (roub jsem odebíral cca před 15-ti roky z třešně vzdálené cca 100 m – obec Zbraslavec okr. Blansko)
  Můj laický popis odrůdy: Jedná se o třešeň středně vzrůstnou s středně pozdní až pozdní kvetení, dozrává cca v 3. až 5. třešňovém týdnu, velikost plodu malá, barva žluto červená, později světle červená (barevně podobná odrůdě Napoleonova chrupka), plod měkký (typologicky srdcovka), šťavnatý, náchylný k otlakům. chuť sladká, velmi dobrá.
  Prosím, nevíte o jakou odrůdu by se mohlo jednat, jaký by se k ní dal přiroubovat nebo vysadit opylovač?ˇ
  Děkuji
  A.Tesař

 3. Dobrý den,

  nesmírně si vážím Vaší činnosti- budování Databáze ovocných dřevin. Jsem častým a nadmíru spokojeným návštěvníkem zmíněných stránek.
  Chtěl bych Vás požádat o sjednocení informací u letní odrůdy jabloně Miodar -odolnost k nemocem strupovitosti a padli, pze informace se liší v odstavcích CELKOVA CHARAKTERISTIKA a CELKOVÉ HODNOCENÍ.

  S pozdravem Mencl

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *