O databázi

ovoce_map

Tato databáze byla součástí magisterské práce, která mapovala pomologickou literaturu a online databáze ovoce v rámci studia na Mendelově univerzitě v Brně. Oficiálně byla spuštěna v létě 2010. Původní podoba databáze byla zpracována za použití již tehdy zastaralých rámů (frames) v html. Původní umístění na webovém úložišti zdarma (webpark) brzy přestalo dostačovat, hlavně kvůli velkému počtu fotografií u jednotlivých odrůd (maximální kapacita free webu byla tehdy 250Mb). Z tohoto důvodu jsem se rozhodl zakoupit vlastní doménu a provozovat ji nově na adrese:

http://www.jirivyslouzil.cz/ovoce/

Velká nepřehlednost a zastaralost html stránky mě nakonec donutila na sklonku roku 2014 databázi kompletně přepracovat do platformy wordpress a dát jí zcela jinou vizuální podobu. Nová databáze bude nyní přístupná na stránce:

http://jirivyslouzil.cz/databaze_ovoce/

Doufám, že se Vám bude nová verze líbit a že její použití bude ještě snadnější než původní verze v rámech. Současně bych Vás tímto chtěl požádat o pomoc při vývoji této databáze a doplnění novými odrůdami, články apod. Systém wordpress mi nyní umožňuje přiřadit práva dalším uživatelům, kteří by mohli přidávat nové odrůdy, fotografie nebo články. Jestli se tedy budete chtít na dalším vývoji podílet, neváhejte a napište mi zprávu, jakým způsobem byste do databáze mohli přispět.

V současné době zatím není ukončen kompletní přesun všech odrůd, proto pokud nenaleznete v nové verzi nějakou odrůdu, budou stále k dispozici na původní doméně.

Váš

Jiří Vysloužil