Pilot

pilot

Zimní odrůda

Původ: Německo, registrace 2004, kříženec ‚Clivia‘ x ‚Undine.

Plod: střední, kuželovitý. Slupka je polodrsná, středně tlustá, mírně ojíněná, základní barvu má zelenožlutou, překrytou červení, ve které místy prosvítají světlejší lenticely. Dužnina je krémová, velmi pevná, šťavnatá. Chuť je sladce navinulá, aromatická, velmi dobrá.

Celková charakteristika: zimní odrůda jabloně. Růst je slabý, korunu vytváří rozložitou. Plodnost je brzká, velká, pravidelná. Sklizeň je koncem září, konzumně dozrává v prosinci, dá se skladovat do března. Odolnost proti napadení strupovitostí je střední, a proti napadení padlím jabloňovým rovněž střední. Podnože lze použít zakrsle rostoucí, polozakrslé a středně silně rostoucí. Pěstitelské tvary jsou ŠV, Z, ČK. Požadavky – středně náročná na polohu, půdy vyžaduje polopropustné úrodné, s dostatkem vláhy.

Celkové hodnocení: plody jsou odolné proti otlačení a vynikají dobrou skladovatelností a pevností dužniny. Odrůda s barevným plodem. Strom se snadno tvaruje. Pěstuje se s důslednou probírkou plodů a předjarním průklestem. Odolnost proti napadení houbovými chorobami je nízká. Je určena do teplých a středních chráněných poloh s dostatkem vláhy a kvalitní chemickou ochranou. Potřebuje dlouhou vegetační dobu na vyzrávání růstových pletiv.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *