Pidi

Pidi

podzimní odrůda

Původ: CZE, kříženec odrůd ‚Brítemac‘ a ‚Prima‘. Někteří autoři uvádějí, že odrůda Pidi neroste v kolumnárním tvaru a více větví než jiné sloupcovité odrůdy.

Růstové vlastnosti: slabě rostoucí, habitus stromu vzpřímený až rozložitý, internodia velmi krátká, plodí jednotlivě i ve shlucích na velmi krátkém dřevě. Koruna řídká, větve obrůstají krátkým plodonosným dřevem. Květy jsou středně velké, barva poupěte červená.

Plod: velký, široce kuželovitého tvaru, středně žebrovaný, se slabými svalci nad kališní jamkou. Kalich je velký, úšty krátké. Slupka hladká, bez ojínění a mastnosti, rzivost okolo stopečné jamky nízká. Základní barva zelenožlutá, krycí červená v typu rozmytém. Dužnina bílé barvy, sladce navinulé chuti, měkké jemné konzistence je středně šťavnatá. Stopka velmi krátká a tlustá.

Zralost: sklizňová na přelomu srpna a září, konzumní od října, skladovatelnost do listopadu.

Plodnost: středně pozdní, průměrná, pravidelná.

Vhodné podnože: středně i bujně rostoucí.

Celkové hodnocení: odrůda s barevným plodem a zakrslým růstem. Strom je nesnadno tvarovatelný. Pěstuje se ve volné půdě nebo v květináčích i kontejnerech. Pro snazší sklizeň je vhodná červnová probírka plodů. Odolnost proti napadení strupovitostí je nízká, odolnost proti padlí jabloňovému je střední. Je náročná na půdní prostředí s dostatek vláhy a užitím listových hnojiv během vegetace. Určena pro pěstování v teplých a středních chráněných polohách.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *