Tomcot

Původ: Kanada, přesný rodičovský původ nebylo možno zjistit.

Růstové vlastnosti: vzrůstnost stromu je bujná, jeho habitus rozložitý. Květ je středně velký až velký, doba začátku kvetení středně raná.

Plod: je středně velký až velký, z bočního pohledu tvarem kruhovitý, z čelního elipsovitý, bez špičky na vrcholu, podle švu souměrný. Povrch plodu je hladký. Slupka je pouze velmi slabě až slabě plstnatá, základní barvu má oranžovou, na osluněné straně plodu se vyskytuje výrazné rozmyté líčko červené barvy. Dužnina je oranžová, středně tuhá až tuhá, jemné konzistence, středně šťavnatá, navinulé sladká, při plném vyzrání sladká až velmi sladká, velmi aromatická, velmi dobré až výborné plné chuti. Pecka je protáhlá, od dužniny velmi dobře odlučitelná. Jádro je středně hořké.

Zralost: zraje 10 až 12 dnů před odrůdou Velkopavlovická.

Plodnost: je středně brzká, velká, pravidelná.

Vhodné podnože: lze použít všechny podnože.

Celkové hodnocení: tato raná odrůda vyniká především velmi kvalitními plody. Jsou atraktivně zbarvené a taktéž mají vynikající chuť. Jsou univerzálně využitelné. Předností je též poměrně malá pecka. Je vhodná pro výsadbu především do teplých a středně teplých oblastí. Na stanoviště ani na agrotechniku neklade žádné speciální nároky. Odolnost ve dřevě proti mrazům i květů proti pozdním jarním mrazíkům v době květu je na střední až dobré úrovni.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *