Tim

Původ: ČR, vznikla jako kříženec odrůd Krupnoplodnaja a Van.

Růstové vlastnosti: strom má vzrůstnost středně velkou až velkou, habitus tvoří velmi vzpřímený až vzpřímený Květ je středně velký až velký, doba začátku kvetení středně raná.

Plod: je středně velký až velký, tvarem srdčitý, stopku má dlouhou až velmi dlouhou a středně tlustou. Slupka má tmavě červenou barvu s velkými až velmi velkými, velmi výraznými světlejšími lenticelami ve velkém až velmi velkém počtu. Dužnina je růžová, středně tuhá až tuhá, středně šťavnatá, sladce navinulá až navinulé sladká, při plném vyzrání až sladká, průměrně aromatická, dobrá. Šťáva je růžová. Pecka je velká, z čelního pohledu široce elipsovitá. Její velikost v porovnání k plodu je střední až velká.

Zralost: zraje v 5. až 6. třešňovém týdnu.

Plodnost: je středně brzká, velká, někdy mírně střídavá.

Vhodné podnože: lze použít všechny podnože, pro uspíšení plodnosti a omezení poměrně značně vzpřímeného růstu stromu je vhodné použití vegetativně množených podnoží.

Celkové hodnocení: jedna z nejnovějších českých odrůd. Její plody jsou poměrně atraktivní a kvalitní. Nevýhodou je bujný a vzpřímený růst stromu, proto je odrůda vhodná pro pěstování na slabě rostoucích podnožích v intenzivních výsadbách. Další nároky na podmínky stanoviště ani na agrotechniku neklade. Lze ji pěstovat ve všech oblastech. Odolnost květů proti pozdním jarním mrazíkům je středně velká, stejně jako odolnost plodů proti pukání za deště. Odrůda je cizosprašná.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *