Rubimeg

 

Původ: CZE, kříženec odrůd ‚Megumi‘ a ‚Rubín‘.

Růstové vlastnosti: středně bujně rostoucí, habitus stromu rozložitý, plodí jednotlivě i ve shlucích na krátkém rozvětveném obrostu. Koruna kulovitá, zahuštěná středně tlustým a středně dlouhým obrostem, větve obrůstají hustě. Květy jsou velké, barva poupěte tmavě růžová.

Plod: velký, kulovitého až ploše kulovitého tvaru, bez žebrování a svaků nad kališní jamkou. Kalich je malý, úšty středně dlouhé. Slupka středně tlustá, hladká, bez ojíněn a rzivosti. Základní barva slupky bělavě zelená, krycí červená, forma celoplošná s žíháním. Dužnina krémové barvy, nasládlé chuti, velmi šťavnatá, konzistence jemná, křehká, středně tuhá. Stopka středně tlustá, středně dlouhá.

Zralost: sklizňová začátkem října, konzumní v listopadu, skladovatelnost do února.

Plodnost: středně pozdní, průměrná, pravidelná. Vhodné podnože: všechny růstové typy.

Celkové hodnocení: odrůda s atraktivním plodem, který později vybarvuje. Strom se snadno tvaruje. Pěstuje se s probírkou plodů a letním prosvětlovacím řezem větví. Odolnost proti napadení strupovitostí i padlím jabloňovým je střední. Je určena pro pechny pěstitelské oblasti. Ve vyšší oblastech se plody vybarvují těsně před sklizní.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *