Regina

Regina

Původ: Itálie (Tomáš Jan: pravděpodobně Francie), registrace 2005

Růstové vlastnosti: strom roste bujně, habitus má polovzpřímený až rozložitý. Květ je růžovitý. Doba začátku kvetení je raná až středně raná, trvání kvetení středně dlouhé.

Plod: je malý až středně velký, pro udržení dobré velikosti plodů je nutná jejich následná probírka. Jeho tvar je zploštělý, při pohledu na kališní vrchol převážně souměrný. Slupka je středně tlustá až tlustá, silně až velmi silně přilnavá k dužnině, pouze řídce plstnatá. Základní barvu má zelenavě žlutou, naprostá většina povrchu plodu je překryta tmavou červení. Dužnina je žlutá, středně tuhá až tuhá, nevláknitá, v chuti sladce navinulá, při plném vyzrání až sladká a velmi dobrá. Pecka je v porovnání k plodu středně velká, opakvejčitého tvaru, slabě přilnavá k dužnině, při plném vyzrání dobře odlučitelná od dužniny.

Zralost: zraje 10 dnů po odrůdě Redhaven.

Plodnost: je středně velká, téměř pravidelná.

Vhodné podnože: lze použít všechny podnože.

Celkové hodnocení: květní pupeny zakládá převážně ve střední části nebo na konci jednoletých výhonů, proto vyžaduje polodlouhý nebo dlouhý řez. Vzhledem k bujnému růstu stromu je nutné občas provézt mírný zmlazovací řez, aby nedošlo k neúměrnému nárůstu a vyholení větví. Plody velmi brzy vybarvují, zůstávají však velmi tvrdé – v této době jsou vhodné k delšímu transportu. Do velmi dobrých chuťových vlastností však dojdou teprve po plném vyzrání na stromě. Plody jsou středně dobře velikostně vyrovnané, velmi málo náchylné k opadu plodů před sklizní i k jejich pukání i k pukání pecky. Náchylná je na monilii plodů. Celková odolnost proti mrazu je velká.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *