Radka

Radka

Původ: ČR, kříženec odrůd V 66 052 a KŠ 5-17-103. registrace se připravuje v roce 2004.

Plod: středně velký, srdčitý. Slupka je matná, hladká, základní barva oranžová, se světle červeným tečkovaným líčkem. Dužnina je tmavě oranžová, pevná, v konzumní zralosti rozplývavá, oddělitelná od pecky. Chuť je jemně navinulá, dobrá.

Celková charakteristika: velmi raná odrůda. Růst je středně bujný, korunu vytváří otevřenou, středně hustou. Plodnost je velká, téměř pravidelná. Sklizeň je v průměru 20 dnů před odrůdtou Velkopavlovická‘. Odolnost proti napadení houbovými chorobami je střední, proti nízkým teplotám v pupenech a květech rovněž střední. Podnože můžeme použít všechny uvedené v přehledu podle podmínek stanoviště. Pěstitelské tvary jsou ČK i nízké tvary. Požadavky- středně náročná na polohu, půdy vyžaduje zásobené živinami a vláhou.

Hodnocení: má kvalitní, atraktivní plody, vhodné především pro přímý konzum. Vzhledem k velmi ranému dozrávání plodů bude jistě oblíbená a vysazovaná na malých zahrádkách. Můžeme ji však vysazovat i do větších výsadeb. Odrůda má odolnost proti mrazu v květu vyšší, v květních pupenech nižší. Plody jsou atraktivní, velké, velmi dobré aromatické chuti.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *