Moonlight

Moonlight

Původ: CZE, kříženec odrůd ‚Goldstar‘ a ‚Telamon-Waltz‘.

Růstové vlastnosti: slabě rostoucí, habitus stromu vzpřímený, typ sloupcovitý, plodí ve shlucích na velmi krátkém dřevě.Terminál obrůstá pravidelně tlustými rozvětvenými
plodonoši. Květy jsou velké, barva poupěte tmavě růžová.

Plod: středně velký až velký, kuželovitého tvaru, bez žebrování a svaků nad kališní jamkou. Kalich je středně velký, úšty středně dlouhé. Slupka středně tlustá, hladká, bez rzivosti, slabě ojíněná. Základní barva slupky bělavě zelená, krycí barva světle oranžovo-červená, forma nevýrazné líčko. Dužnina bílé barvy, konzistence měkká, středné šťavnatá, v chuti navinulé sladká. Stopka středně dlouhá a středně tlustá.

Zralost: sklizňová v polovině října, konzumní v prosinci, skladovatelnost do ledna.

Plodnost: brzká, hojná, s probírkou pravidelná.

Vhodné podnože: středně a bujně rostoucí.

Celkové hodnocení: odrůda s bělavě zeleným plodem. Pěstuje se s letním průklestem a důkladnou probírkou plodů. Plody velmi pozdě dozrávají. Také dřevo vyžaduje delší dobu na vyzrávání pletiv. Rezistentní proti napadení strupovitostí, odolnost proti napadení padlím jabloňovým je střední. Je určena do teplých a středních pěstitelských oblastí. Je náročná na půdní prostředí s dostatek vláhy a užitím listových hnojiv během vegetace.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *