Mivibe

Mivibe

Původ: ČR, registrace 2004, kříženec ‚Mio‘ x Vista Bela‘.

Plod: velký, kulovitý, s naznačenými žebry. Slupka je hladká, silně ojíněná, středně tlustá, základní barvu má zelenou, překrytou červenou až purpurově červenou barvou ve formě rozmytého lícka. Dužnina je bílá, středně pevná, šťavnatá. Chuťje slabě navinulá, mírně aromatická, výborná.

Celková charakteristika: letní tolerantní odrůda jabloně. Růst je středně bujný až bujný, korunu vytváří rozložitou, středně hustou. Plodnost je brzká, střední, celkem pravidelná. Sklizeň je v polovině srpna, konzumovat se dá ihned po sklizni, skladovat se dá do konce srpna. Odolnost proti napadení strupovitostí, a proti napadení padlím jabloňovým je tolerantní. Podnože lze použít zakrsle rostoucí a polozakrslé. Pěstitelské tvary jsou ŠV, Z. Požadavky-středně náročná na polohu a půdy.

Hodnocení: má kvalitní a vzhledné plody, vhodné pro přímý konzum. Vzhledem k vysoké odolnosti proti houbovým chorobám se jistě stane oblíbenou odrůdou. Můžeme ji pěstovat ve všech oblastech pro jabloně.

Celkové hodnocení: odrůda s atraktivním plodem, nahrazuje bujně rostoucí odrůdu ‚Vista Bella‘, která navíc trpěla moniliózou plodů, protože plodila ve shlucích. Plody dozrávají jednotně. Pěstuje se s letním průklestem po sklizni. Tolerantní proti napadení strupovitostí, odolnost proti napadení padlím jabloňovým je střední, zvláště v teplých polohách.

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *