Lenova

Lenova

Původ: ČR, registrace se připravuje v roce 2004. semenáč z volného opylení.

Plod: střední, kulovitě oválný. Slupka je oranžová, překrytá malým líčkem, s tečkami po celém povrchu, brzy vybarvuje. Dužnina je tuhá, oranžová, v konzumní zralosti jemná, šťavnatá, rozplývavá, oddělitelná od pecky. Chuť je sladce navinulá, velmi dobrá.

Celková charakteristika: raná odrůda. Růst je středně silný, korunu vytváří otevřenou, přiměřeně hustou, s dostatkem plodonosného obrostu. Plodnost je brzká, velmi velká, pravidelná. Sklizeň je 7 – 10 dnů před odrůdou Velkopavlovická. Odolnost je proti napadení houbovými chorobami střední až vysoká, proti mrazům ve dřevě i v pupenech a v době květu vysoká. Podnože lze použít všechny uvedené v přehledu, podle podmínek stanoviště. Pěstitelské tvary jsou ČK i nízké tvary. Požadavky-středně náročná na polohu. Vzhledem k vysoké plodnosti je nutná probírka plodů, zejména v letech s velmi dobrým odkvětem.

Hodnocení: odrůda je vhodná pro všechny oblasti. Předností je dobrá odolnost proti nepříznivým podmínkám a výborná chuť plodů, které jsou vhodné především pro přímý konzum i konzervárenské zpracování. Odolnost proti mrazu v květu je velká. Má slabší růst, bohatou a stálou plodnost, vyžaduje probírku plodů. Plody jsou dobré, pikantní chuti.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *