Kamila

Původ: ČR, vznikla jako semenáč z volného opylení.

Růstové vlastnosti: strom roste bujně, habitus tvoří polovzpřímený až rozložitý. Květ je růžovitý. Doba začátku kvetení je velmi raná až raná, doba trvání kvetení střední až dlouhá.

Plod: je malý až středně velký, kruhovitý, při pohledu na kališní vrchol nesouměrný. Slupka je středně tlustá až tlustá, středně hustě až hustě plstnatá, k dužnině slabě až středně silně přilnavá. Má zelenavě žlutou základní barvu. Většinu plodu však kryje tmavě červené až nafialovělé výrazné líčko, nanesené rozmytou formou. Dužnina má světle žlutou barvu, je měkká až středně tuhá, vláknitá. Chuť je sladce navinulá, velmi dobrá. Pecka je opakvejčitá, v porovnání k plodu středně velká, k dužnině silně přilnavá.

Zralost: zraje 27 dnů před odrůdou Redhaven.

Plodnost: je středně velká až velká a pravidelná.

Vhodné podnože: lze použít všechny podnože.

Celkové hodnocení: náchylnost k pukání pecky je velmi vysoká, k opadu plodů před sklizní není nebo velmi slabá. Plody jsou středně dobře velikostně vyrovnané a nejsou náchylné na pukání za deště. V současné době je nejraněji zrající žlutomasou odrůdou v sortimentu registrovaných odrůd. Plody jsou vzhledné, dobré chuti. Strom roste zdravě a dobře se tvaruje. Odolnost proti mrazu ve dřevě i květních pupenech je střední až velká. Odrůda není nijak náročná na podmínky stanoviště, určena je pro samozásobitelské zahrady drobných pěstitelů.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *