Florijam

Florijam

Florijam je podzimní odrůda.

Původ: CZE, kříženec odrůd ‚James Grieve‘ a ‚Fiorina‘.

Růstové vlastnosti: středně bujně rostoucí, habitus stromu rozložitý, plodí převážně ve shlucích na krátkém dřevě. Koruna zahuštěná středně, větve nepravidelně obrůstají plodonosným obrostem se sklonem k vyholování. Květy jsou středně velké, barva poupěte tmavě růžová.

Plod: středně velký, tvar kulovitý, bez žebrování, se středně výraznými masitými svalci nad kališní jamkou. Kalich je malý, ušty středně dlouhé. Slupka středně tlustá, na povrchu hladká, bez rzivosti, středně ojíněná. Základní barva žlutozelená, krycí barva purpurově červená, v typu celoplošná s nevýrazným žíháním. Dužnina krémové barvy, středně pevná, šťavnatá, navinulé sladká. Stopka středně tlustá a středně dlouhá.

Zralost: sklizňová koncem srpna, konzumní od poloviny září, skladovatelnost do listopadu.

Plodnost: raná, vysoká, s důkladnou probírkou pravidelná.

Vhodné podnože: slabě a středně bujně rostoucí.

Celkové hodnocení: odrůda s atraktivním plodem. Strom je snadno tvarovatelný. Pěstuje se s letním průklestem před sklizní. Pro zvětšení plodů a snazší sklizeň je nutná červnová probírka. Odolnost proti napadení strupovitostí je nízká, odolnost proti padlí jabloňovému je střední. Je určena do všech pěstitelských poloh při dostatku vláhy.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *