Erwin Baur

Erwin_Baur

PŮVOD: Německo, semenáč Oldenburgova, Münchenberg, rok 1955.

STROM: zpočátku bujněji a vzpřímeně rostoucí koruny, záhy více rozklésají. Letorosty: dlouhé, silné, hnědé, zafialovělé, stříbřité, nápadné tečky. List: velký, okrouhlý, pevný, člunkovitý, hrubě vroubkovaný. Květ: velký, jemně růžový, raný. Opylovač: dobrý.

Plodnost: brzká, vysoká a pravidelná.

Požadavky: libuje si v půdách spíše lehčích a vzhledem k vysoké plodnosti pravidelně hnojených.

PLOD: váha 190 g, rozměry 75 X 65 mm, střední až velký, tvarem i vybarvením připomínající značně svoji mateřskou odrůdu Oldenburgovo. K temeni je sbíhavý, tupě kuželovitý, s rovnějším temenem, nejširší uprostřed, na příčném průřezu pravidelně kruhovitý. Kališní jamka: prostorná, široká, mělká i hlubší, vroubená jemnými hrbolky, jež se záhy po plodu vytrácejí. Je částečně prorezavělá. Slupka: silnější, trochu přidrsnělá, zlatově žlutá s červenavým pruhováním i tečkováním. Je lesklá, při skladování mastná až lepkavá. Díky ní plody nevadnou, ale špiní se. Po celém plodu se vyskytuje tmavé, sotva znatelné tečkování. Dužnina: pevná, avšak jemnozrnná, později chruplavá, žlutavá, šťavnatá, osvěživě navinulé chuti, s výraznějším aromatem.

VLASTNOSTI: nevadne, dobře odolává strupovitosti i padlí. Rovněž odolnost dřeva i květu proti mrazu je dobrá, trpí mšicí krvavou.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *