Zetka

Zetka

Původ: ČR, registrace se připravuje v roce 2004

Plod: střední, srdčitý, povrch je mírné hrbolkovttý. Slupka je matná, základní barva oranžová, s červeným líčkem Dužnina je oranžová, měkká až středně tuhá, šťavnatá, oddělitelná od pecky. Chuť je navinulé sladká, dobrá.

Celková charakteristika: raná odrůda. Růst je středně bujný, korunu vytváří otevřenou, středně hustou. Plodnost je brzká, velká a pravidelná. Sklizeň je 8 dnů před odrůdou Velkopavlovická‘. Odolnost je proti napadení hnědnutím listů střední, vůči nízkým teplotám střední až vysoká. Podnože lze použít všechny uvedené v přehledu, podle podmínek stanoviště. Pěstitelské tvary jsou ČK i nízké tvary. Požadavky- vyžaduje dobré polohy, půdy dobře zásobené živinami a vláhou.

Hodnocení: odrůda si zajisté získá oblibu především pro brzkou plodnost. Plody jsou vhodné pro přímý konzum i konzervárenské zpracování. Můžeme ji vysazovat do všech oblastí vhodných pro pěstování meruněk. Ve vyšších polohách pouze na chráněných stanovištích. Strom roste velmi bujně. Plody jsou průměrné kvality. Je tolerantní na šarku švestek.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *