Melodie

 

Původ: ČR, registrace 1991, kříženec ‚Šampión‘ x ‚OR-38T-16‘.

Růstové vlastnosti: středně bujně rostoucí, habitus stromu rozložitý, plodí ve shlucích na krátkém dřevě. Koruna kulovitá, zahuštěná středně dlouhými výhony, větve obrůstají středně hustě. Květy jsou středně velké, barva poupěte červená.

Plod: středně velký, široce kuželovitého až kulovitého tvaru, středné žebrovaný, s nevýraznými svalci nad kališní jamkou. Kališní jamka je hluboká a zvlněná, kalich velký, úšty dlouhé. Slupka tenká, hladká a ojíněná. Základní barva světle žlutá, krycí světle červená, forma žíhaná. Dužnina bílé barvy, navinulé až nakyslé chuti, středně šťavnatá, aromatická. Konzistence dužniny jemná, křehká, středně šťavnatá. Stopka tenká a středně dlouhá.

Zralost: sklizňová polovina září, konzumní od listopadu, skladovatelnost do února.

Plodnost: brzká, vysoká, s probírkou pravidelná.

Vhodné podnože: slabě a středně bujně rostoucí.

Celkové hodnocení: odrůda s atraktivním plodem. Pěstuje se s důkladnou červnovou probírkou při přeplození a letním průklestem. Rezistentní proti napadení strupovitostí. Odolnost proti napadení padlím jabloňovým je nízká, zvláště v teplých oblastech. Je více určena pro pěstování ve středních i vyšších pěstitelských oblastech.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *