Mansan

Mansan

Původ: Čína

Popis odrůdy: Plody jsou kulaté, zelenožluté až žluté barvy a jsou pokryty světle hnědými lenticelami. Zrání připadá na přelom srpna a září.

Ochrana: Odrůda je odolná vůči spále růžovitých

Poznámka: O této odrůdě zahraniční literatura mlčí. Zřejmě se může jednat o zkomolení názvů jedné z odrůd: Mian Suan, Mien Suan Li nebo Man Yuan Xiang.

2 thoughts on “Mansan

  1. Podle vzhledu mám tuhle odrůdu pod jménem Man-san-gil. Sklizeň v září, až když zežloutne, pak je sladká a vydrží přes Vánoce. Když se sklidí ještě žlutozelená, také vydrží, ale zdá se mi, že rychleji vadne a nemá tu šťavnatost a chuť. Ve skládce dál nedozrává. Sladká, šťavnatá (skoro jako zralá broskev), bez aroma, ale mnoha lidmi v okolí chuť označovaná za výbornou. Tenká slupka láká vosy, sršně, slunéčka, asi jí budu balit do sáčků z netkanky, abych sklízel já a ne ten hmyz.

  2. Podle vzhledu jsem měla exemplář pod názvem Man san gil. Ve čtvrtém roce pěstování se na stromku projevilo nečekaně napadení rzí hrušňovou ve velmi silném rozsahu, úroda zakrněla a opadala. Před tím ve třetím roce stromek zarodil bohatě, byl naprosto zdravý. Stromek jsem zlikvidovala. červenec 2019 Závěr : odruda není odolná vůči rzi hrušňové

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *