Julka

Původ: CZE, semenáč neznámého původu.

Růstové vlastnosti: středně bujně až bujně rostoucí, habitus stromu vzpřímený, plodí ve shlucích na krátkém dřevě. Koruna zahuštěná dlouhými tlustými letorosty, větve obrůstají nepravidelně.

Plod: středně velký, kulovitého tvaru, slabě nesouměrného tvaru. Kališní jamka mělká, kalich malý až středně velký, úšty středně dlouhé, sevřené, setrvalost kališních lístků je středně dlouhá. Slupka tenká, hladká, bez ojínění a rzivosti, slabě mastná. Základní barva slupky žlutozelená, na skládce žlutá, krycí barva chybí. Dužnina bělavě žlutavé barvy, nasládlá v chuti, středně šťavnatá, konzistence jemná, měkká, slabě hnědne. Tendence k praskání plodů je střední. Stopka je středně dlouhá a tlustá. Okraj listové čepele je pilovitý.

Zralost: sklizňová od konce srpna, konzumní od září, skladovatelnost do listopadu. Plodnost: brzká, hojná, s probírkou pravidelná. Vhodné podnože: slabě a středně bujně rostoucí.

Celkové hodnocení: cizosprašná odrůda s opakvejčitými plody, nesnadno tvarovatelná. Pěstuje se s jarním průklestem a hlubším zakráčením jednoletých výhonů. Pro zvětšení plodů se užívá probírky plodů po červnovém propadu. Odolnost proti napadení strupovitostí je vysoká a to i proti nízkým teplotám. Je určena do všech pěstitelských poloh.

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *