Harlayne

Harlayne

Původ: Kanada, odrůda vzniklá křížením hybridu V51092 a odrůdy Sun Glo, registrace 2003.

Plod: menší až střední, kuželovitý až oválný. Slupka má barvu oranžovou, s větším červeným líčkem. Dužnina je oranžová, tuhá, šťavnatá, dobře oddělitelná od pecky. Chuť je sladce navinulá, aromatická, dobrá. Plod je středně velký, kulovitý, se středně vyvinutým líčkem, s hmotností okolo 40 g. Dužnina je oranžová, pevná s dobrou chutí. Chuť jádra semenného je hořká. Dobře se přepravuje. Je vhodná pro přímý prodej i zpracování. Je imunní k šarce švestek

Celková charakteristika: pozdní odrůda. Růst je středně bujný, korunu vytváří rozložitou, středně hustou. Plodnost je velká až velmi velká, pravidelná. Sklizeň je 6 dnů po odrůdě ‚Velkopavlovická Odolnost proti houbovým chorobám je střední, proti nízkým teplotám ve dřevě i v květu vysoká. Žadatel uvádí vysokou odolnost proti šarce švestek. Podnože lze použít všechny uvedené v přehledu, podle podmínek stanoviště. Pěstitelské tvary jsou ČK i nízké tvary. Požadavky – na polohu je středně náročná, vzhledem k velké plodnosti vyžaduje výživné půdy s dostatkem vláhy. Při přeplození je nutná probírka plodů.

Hodnocení: plody jsou vhodné především pro konzervárenské zpracováni, ale i pro přímý konzum. Můžeme ji pěstovat ve všech oblastech vhodných pro meruňky, včetně okrajových, na malých zahrádkách i větších výsadbách.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *