Goldlane

Goldlane

Původ: CZE, kříženec odrůd hybrid ÚEB a ‚Bohemia‘. Byla objevena na podzim roku 2003. Následně byla nová odrůda zkoušena v Ústavu experimentální botaniky AV ČR, Střížovice

Růstové vlastnosti: slabě rostoucí, habitus stromu vzpřímený, typ sloupcovitý, plodí na velmi krátkém dřevě ve shlucích. Terminál obrůstá pravidelně krátkým tlustým plodonosným rozvětveným obrostem. Květy jsou velké, barva poupěte světle růžová.

Plod: středně velký až velký, ploše kulovitý, bez žeber a s méně znatelnými svalci nad kališní jamkou. Ta je středně hluboká a zvlněná, kalich je malý, úšty krátké. Slupka hladká, bez ojínění a mastnosti. Střední rzivost se objevuje ve stopečné jamce. Základní barva žlutá, krycí barva chybí. Dužnina žlutavé barvy, sladce navinulé chuti, jemné a tuhé konzistence, středně šťavnatá. Stopka je krátká a středně tlustá.

Zralost: sklizňová začátkem října, konzumní v prosinci, skladovatelnost do začátku března.

Plodnost: brzká, hojná, s probírkou pravidelná.

Vhodné podnože: bujně rostoucí.

Celkové hodnocení: odrůda s atraktivními plody. Pěstuje se s redukcí plodonošů a důkladnou probírkou plodů po červnovém propadu. Rezistentní proti napadení strupovitostí. Odolnost proti napadení padlím jabloňovým je vysoká. Je určena do všech pěstitelských poloh.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *