Gama

Gama

Původ: ČR, registrace 2003.

Plod: velký, kuželovitý až protáhlý, povrch má mírně hrbolkovitý. Slupka je slabě plstnatá, pevná, oranžová, s větším červeným ličkem a tečkami. Dužnina je oranžová, středně tuhá až tuhá, velmi i šťavnatá, středně ulpívá na pecce. Chuť je sladce navinulá, aromatická, dobrá.

Celková charakteristika: středně raná odrůda. Růst je bujný, korunu vytváří rozložitou, středně hustou. Plodnost je brzká, střední a pravidelná. Sklizeň je téměř současná s odrůdou ‚Velkopavlovická‘. Odolnost proti napadení houbovými chorobami je střední, proti nízkým teplotám vysoká. Podnože lze použít všechny uvedené v přehledu, podle podmínek stanoviště. Pěstitelské tvary jsou ČK i nízké tvary. Požadavky – na polohy středně náročná, půdy vyžaduje úrodné a dobře zásobené vláhou.

Hodnocení: plody jsou vhodné především pro přímý konzum. Můžeme ji vysazovat ve všech oblastech vhodných pro meruňky, v okrajových oblastech na chráněných stanovištích. Strom roste bujně, plodí pouze průměrně. Plody má vzhledem hezké, tužší, avšak dužnina ulpívá na pecce.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *