Dima

Dima

Původ: ČR, registrace 2004, kříženec ‚Discovery‘ x’Mantet.

Plod: střední až velký, ploše kulovitý. Slupka je hladká, suchá, středně tlustá, základní barvu má zelenožlutou, krycí červenou ve formě líčka. Dužnina je krémová, chruplavá, šťavnatá. Chut je slabě navinulá,příjemně aromatická, velmi dobrá.

Celková charakteristika: letní odrůda jabloně. Růst je slabý, korunu vytváří rozložitou s dostatkem plodonosného dřeva. Plodnost je velká, pravidelná. Sklizeň je začátkem srpna, konzumně dozrává asi týden po sklizni. Odolnost proti napadení strupovitostí je střední až vysoká, a proti napadení padlím jabloňovým je tolerantní. Podnože lze použít zakrslé i polozakrslé typy. Pěstitelské tvary jsou ŠV, Z, ČK. Požadavky – středně náročná na polohy a půdy.

Hodnocení: má kvalitní, vzhledné plody, vhodné pro přímý konzum. Může se pěstovat ve všech oblastech. Plody se při přepravě méně otlačují než u ostatních letních odrůd. Málo náročné ne chemickou ochranu.

Letní odrůda. Vzrůstnost slabá, habitus rozložitý, plodnost na krátkém dřevě. Plod středně velký až velký, ploše kulovitý, bez žeber, s velmi slabými až slabými svalci. Základní barva slupky zelenožlutá, krycí barva červená ve formě líčka, slupka hladká, středně tlustá, slabě ojíněná, bez mastnosti.. Dužnina krémová, středně pevná, středně šťavnatá, slabě navinulá.Stopka středně tlustá, krátká. Sklizňová zralost v druhé polovině července, konzumní zralost koncem srpna.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *