Delta

Původ: ČR, registrace se připravuje v roce 2004.

Plod: střední až velký, srdčitý až mírně válcovitý, povrch je slabě hrbolkovitý. Slupka je světle oranžová, matná, s červeným líčkem ve formě jednotlivých skvrn. Dužnina je v konzumní zralosti sytě oranžová, jemná, měkká, šťavnatá a oddělitelná od pecky. Chuť je příjemně navinulá, dobrá.

Celková charakteristika: raná odrůda. Růst je bujný, korunu vytváří rozložitou, s dlouhými větvemi. Plodnost je brzká, velká a pravidelná. Sklizeň je 10 dnů před odrůdou ‚Velkopavlovická‘. Odolnost proti napadení houbovými chorobami je střední, proti mrazu je střední až vysoká. Podnože lze použít všechny uvedené v přehledu, podle podmínek stanoviště. Pěstitelské tvary jsou ČK i nízké tvary. Požadavky – nemá speciální požadavky na polohu, půdy vyžaduje úrodné.

Hodnocení: vzhledem k ranějšímu dozrávání plodů a menší náročnosti na stanoviště se jistě stane oblíbenou odrůdou, především na malých zahrádkách. Plody jsou vhodné pro přímý konzum i konzervárenské zpracování. Plody jsou vzhledově pouze průměrné kvality, chuťově jsou velmi dobré. Je tolerantní na šarku.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *