Delicia

Delicia

Původ: Byla vyselektována na ŠS. Těchobuzice ze semenáčů odrůdy ’Early Mac Intosh’ z volného opylení na gamapoli.

Zrání: sklízí se v první dekádě září. Konzumní zralost následuje po sklizni s optimální uchovatelností plodů do 14 – 20 dnů.

Růst/habitus stromu: Růst je středně silný, koruny jsou široce kuželovité. Výhony dobře obrůstají středně dlouhým obrostem.

Kvetení/opylování: Ve kvetení je středně raná, je dobrým opylovačem.

Pomologie plodu: Plody větší, průměrná hmotnost plody 160 g. Tvar velmi pravidelný, zploštěle kulovitý. Plody jsou vyrovnané. Základní barva slupky je zpočátku bělavě zelená, později se mění v běložlutou. Slupka hladká, jemná, pružná. Výrazné červené rozmyté líčko kryje větší část plodu. Při dozrávání se povrch plodů pokrývá jemným ojíněním. Dužnina bílá, pod slupkou narůžovělá. Konzistence křehká šťavnatá, chuť příjemně aromatická, sladce navinulá, velmi dobrá,.

Plodnost:  velmi dobrá, pravidelná.

Podnož/pěstitelský tvar: Na slabě rostoucích podnožích je vhodná pro všechny typy intenzivních výsadeb. Do horších půdních podmínek jsou vhodné středně rostoucí podnože.

Choroby a škůdci:  Značná odolnost vůči padlí, střední odolnost ke strupovitosti.

Poznámky:  Vhodná především do teplejších poloh, kde se urychluje doba dozrávání. Má jemnou slupku a proto vyžaduje šetrnou sklizeň.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *