Caudle (Cameo)

 Caudle

obrázek převzat ze stránky: http://goodfruitguide.co.uk

Původ: USA, původní odrůda, 1987, neznámý původ, možný kříženec ‚Red Delicious‘ a ‚Golden Delicious‘

Růstové vlastnosti: středně bujně až bujně rostoucí, habitus stromu rozložitý, plodí ve shlucích i jednotlivě na krátkém dřevě. Koruna zahuštěná dlouhými výhony, větve obrůstají středně hustě. Květy jsou středně velké, barva poupěte tmavě růžová.

Plod: středně velký až velký, kuželovitého tvaru, bez žebrování, se středně výraznými masitými svalci nad vrcholem. Kališní jamka je mělká a zvlněná, kalich malý až středně velký, úšty středně dlouhé. Slupka středně tlustá až tenká, na povrchu hladká, lesklá, bez rzivosti. Základní barva slupky zelená, krycí barva purpurová, forma celoplošně s žíháním. Dužnina krémové barvy, nasládlé chuti, jemná, středně tuhá a šťavnatá. Stopka tenká až středně tlustá, středně dlouhá až dlouhá.

Zralost: sklizňová začátkem října, konzumní od prosince, skladovatelnost do března.

Plodnost: středně pozdní, průměrná, s probírkou pravidelná.

Vhodné podnože: slabě a středně bujně rostoucí.

Celkové hodnocení: odrůda s barevným plodem. Strom se nesnadno tvaruje. Pěstuje se s letním průklestem před sklizní a detailní červnovou probírkou plodů. Odolnost proti houbovým chorobám je nízká. Je určena pro pěstování v teplých a chráněných středních pěstitelských polohách. Potřebuje dlouhou vegetační dobu na vyzrávání růstových pletiv.

 

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *