Beforest

Beforest

PŮVOD: Kanada.

STROM: roste středně bujně a vytváří kulovitou, zahuštěnou korunu. Řez snáší dobře. Vyžaduje zmlazování obrostu, zvláště na slabších podnožích. Ve školce roste křivě.
Odolnost: proti mrazu a rakovině je značná, strupovitostí a padlím trpí středně.
Stanoviště: Na půdu a polohu nemá velké nároky. Doporučuje se pro polohy střední a vyšší.
Tvar a podnož: čtvrtkmen, zákrsek, vřetenovitý zákrsek. Hodí se k pěstování ve formě ovocných stěn.
Opylovací poměry: samo je dobrým opylovačem. Kvete středně raně. Plodnost: je raná, hojná, méně pravidelná. Nasazuje po 2 plodech z květenstvi a vytváří shluky plodů.

PLOD: je střední až větší, kulovitý, většinou hladký, pravidelný. Slupka: je hladká, místy rzivě mramorovaná, matná, pevná. Základní barvu má slámově žlutou, krytou z větší části červeným líčkem a červeným pruhováním. Lenticely jsou rzivé, někdy bělavě vroubené, málo nánápadné. Stopka: je středně dlouhá, středně silná i tenčí. Dužnina: je bělavě žlutá, jemná, šťavnatá, na vzduchu hnědne.
Chuť: je navinulé sladká, aromatická, velmi dobrá.
Zralost a skladovatelnost: sklízí se v 1. polovině října, konzumně dozrává brzy po sklizni, vydrží do ledna i déle. Nejlepši chuť má v listopadu a v prosinci. Mírně vadne.
Schopnost přepravy: je dobrá.

CELKOVÉ HODNOCENÍ: odrůda je úrodná, mrazuvzdorná, vhodná pro všechny tvary a různé polohy. Tržně méně vyhovuje, neboť vzhledem není lákavá. Pro drobné pěstitele je však vhodná, neboť má velmi dobrou chut.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *