Anna Späth

Anna spath

Původ: Německo, vznikla jako semenáč z volného opylení.

Růstové vlastnosti: strom má vzrůstnost středně bujnou, jeho habitus je vzpřímený. List je elipsovitý, tmavě zelený, středně lesklý. Květ je středně velký až velký, doba začátku kvetení středně raná.

Plod: je malý až středně velký, z bočního pohledu tvarem elipsovitý, z čelního pohledu nesouměrný. Slupka má základní barvu po odstranění ojínění tmavě fialovou. Dužnina je žlutavě zelená, měkká až středně tuhá, středně šťavnatá, v chuti sladká, při plném vyzrání až velmi sladká, aromatická, velmi dobrá. Pecka jez bočního i čelního pohledu tvarem elipsovitá. Na jejích bocích může někdy dužnina částečně ulpívat. Zralost: zraje 3 dny po odrůdě Domácí velkoplodá.

Plodnost: je brzká, velká, pravidelná.

Vhodné podnože: lze použít všechny podnože.

Celkové hodnocení: tato pozdní pološvestka vyniká svou vysokou a pravidelnou plodností a dobrou kvalitou plodů. Vzpřímený růst je nutno regulovat kvalitně prováděným udržovacím řezem, který zaměříme právě na otevírání koruny. Není nijak náročná na podmínky prostředí, spolehlivě prosperuje i ve středně teplých oblastech, kde ji pokud možno sázíme na chráněná stanoviště. Co se týká agrotechniky, také nemá speciální požadavky. Vůči šarce je tolerantní. Je samosprašná.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *