Původ: Pološvestka, vznikla v r. 1961 ve Výzkumném ústavu ovocnářském v Čačaku (Srbsko) jako kříženec odrůd Wangenheimova a Požegača (typ Domácí švestky).
Vlastnosti stromu: Růst je zpočátku velmi silný, po vstupu do plodnosti střední. Koruna je vzpřímená, středně hustá. Plodí i na jednoletém dřevě. Stromy kvetou středně raně a jsou jen částečně samosprašné. Mezi vhodné opylovače patří Čačanská Lepotica a Stanley.
Vlastnosti plodu: Je velký až velmi velký (průměrná hmotnost se pohybuje od 40 do 58 g). Tvar je dlouze eliptický. Slupka je silná a pevná, barvu má fialově červenou až fialově modrou, která je však překryta silným ojíněním. Stopka je středně dlouhá. Dužnina je dosti pevná, žlutozelená, dobře odlučitelná od pecky. Chuť navinule sladká, jen průměrná. Pro dosažení přijatelné chuti vyžaduje co nejpozdější sklizeň, přestože plody vybarvují velmi brzy.
Hospodářské vlastnosti:
Plodnost: Je raná, dosti pravidelná a vysoká.
Odolnost: Stromy i květy jsou odolné vůči mrazům. Rovněž i tolerance stromů k šarce je poměrně vysoká. Plody jsou dosti odolné proti moniliové hnilobě plodů.
Tvar a podnož: Vhodná pro kmenné tvary na podnoži myrobalán nebo pro zákrsky na St. Julien nebo Pixy.
Doba zrání: Sklízí se v druhé a třetí dekádě srpna.
Celkové zhodnocení: Jedná se o pološvestku s atraktivními plody, ale jen průměrnou chutí. Předností odrůdy je dosti vysoká odolnost proti virové šarce. Kvalita plodů je lepší v teplejších oblastech. Do chladnějších poloh není vhodná.