Info

Fotografuji

Svatební fotografie

Rád nafotím Váš svatební den

Portrétní fotografie

Fotím ateliérově i v exteriérech, také fotky do osobního alba

Firemní fotografování (business a web)

Pokud jsou u toho lidi a mám volný termín, jsem vždycky pro

Produktové fotografie

Dle požadavků mohu nafotit Vaše produkty

 

Zkušenosti

Věnuji se převážně fotografování svateb a portrétní fotografii. Vlastním profesionální výbavu, včetně ateliérového vybavení, které dokážu sestavit u sebe, na dohodnutém místě nebo u Vás doma.

Fotografuji od r. 2009, kdy jsem si pořídil první profesionální fotoaparát. Po rozpačitých začátcích, kdy jsem postupně zkoušel téměř všechna odvětví fotografie  jsem postupně zjistil, že nejvíce blízké je mi fotografování lidí. Dlouhou dobu poté jsem se specializoval na ateliérové focení a fotografování portrétů. To až do doby, kdy jsem byl vyzván fotografovat svou první svatbu pro přátele. Svatební fotografie mě naprosto uchvátila. Tolik pestrosti, která každá tato událost v sobě nabízí je pro mě největším impulzem k tomu, abych se mohl dál zlepšovat. Zároveň rád potkávám veselé lidi a jsem rád, když moje snímky mohou ostatním rozdávat radost.

 

 

Filosofie

Svatební příběh

K focení přistupuji většinou reportážním stylem, u párových fotek potom jistá inscenace přípustná je, ale snažím se o zachycení přirozenosti a konkrétní nálady. Nejsem příznivcem příliš kýčovitých scén, naopak se snažím udělat snímky, které dokáží zaujmout a nevyjdou z módy i po mnoha letech. Jsem vždy rád, když fotografie nepostrádá nápad a vtip.

Rychlost a kvalita výsledných fotografií

Dnešní doba je stále rychlejší, proto se vždy snažím o dodání fotografií v co nejkratším termínu. V případě svatby si stanovuji termín do 21 dnů. Vše samozřejmě záleží na individuální dohodě a několik aktuálních fotek pro rodinu je možné uvolnit i hned po svatbě. Fotografie předávám v digitální podobě v původní kvalitě. Tisk fotografií většinou řeším externě. Z těch nejzdařilejších snímků pro Vás mohu nechat zhotovit i svatební fotoknihu.

Retuše

Následné retušování fotografií provádím ohleduplně, bez výrazných změn, aby byla co nejvíce zachována realita. Radikálnější úpravy po domluvě nejsou problémem. Mám pokročilé zkušenosti s úpravou fotografií.